HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI

26 Şubat 2018 Hayatımın dönüm noktası olan tarih. Bir öğlen vakti biraz çekinerek Dragos Musiki Derneği’nin kapısına geldim. Çekinmemin sebebi: tüm dernek mensuplarının yaşça benden büyük olmasıydı. Acaba aralarında uyum sağlayacak mıydım? Ya da beni aralarına kabul edecekler miydi? Şarkıları öğrenebilecek miydim? Bu ve bunlara benzer bir sürü şeyi düşünerek kapıdan içeriye girdim. İyi ki de girmişim.

 Beni ilk olarak Kızıl saçlı, güler yüzlü bir hanım karşıladı. Bu kızıl saçlı hanım derneğin başkan yardımcısı Aysel Hanım’dı. Daha sonra tüm dernek üyeleriyle tanıştım. Hepsi sevgiyle karşıladılar beni. Buraya gelmeden önceki tüm çekincelerim bir anda kaybolmuştu. Derneğin tatlı mı tatlı koristlerinden Füsun Hanım ‘’ Hepimizle tanıştın, sıra derneğimizin kurucu başkanı Serdar Bey’le tanışmaa geldi.’’ Deyince bir an ürperdim. Acaba sert biri miydi? Dernek üyeleri beni sevmişti ama bakalım dernek başkanı beni kabul edecek miydi? 
 Füsun Hanım, Serdar Bey’in kapısını tıklatarak benimle birlikte içeriye girip, beni tanıttı. Serdar Hoca’nın yüzünde kocaman bir gülümseme belirdi ve ‘’Ailemize hoş geldin, sen artık bizim kızımızsın’’ dedi…
 İşte her şey böyle başlamıştı. Kısa sürede tüm derneğin küçük kızı olmuş, herkesin sevgisini kazanmıştım. Ben de tüm dernek üyelerini, başkanımızı ve başkan yardımcımızı çok sevmiştim.
 Derneğimizin başkan yardımcısı Aysel Hanım kısa sürede Aysel Ablam olmuş, beni kendi kızı gibi sevmiş hatta bir de lakap takmıştı; ‘’PEMBE YANAKLI MELEK’’  Ben onun Pembe Yanaklı Meleği o da benim Kızıl Papatyam olmuştu. Serdar Hocam ise beni hep ‘’ Canım Kızım ’’ diye sevmiş, bana ve benim fikirlerime hep önem vermişti…
 Aradan tam dört sene geçti!!
Sevgimizden, musiki sevdamızdan, üretmek ve gelişmekten hiç vazgeçmedik. Nice güzel senelerimiz olacağına tüm kalbimle inanıyor ve bu güzel ailenin bir ferdi olduğum için onur duyuyorum.

Sevgi ÇAKIR

 

01.04.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Yorum

Suna Gülgüden

Suna Gülgüden

02 Nisan 2021
Sevgi'ciiim çok güzeeel, sıcacık, sevgi dolu bir yazı olmuş aynı senin kalbin ve sen gibi!! Umarım uzun yıllar bu birlikteliği yaşarız müzik evimizde. Tebrikler, SEVGİLER!
Ayla

Ayla

03 Nisan 2021
İsmin gibi sevgi dolu bir yürek taşıyorsun.Seni tanıdığım için memnunum
Nurdan Erakıncı

Nurdan Erakıncı

06 Nisan 2021
Sevgi’ciğim kendin gibi güzel içten bir yazı harika olmuş. Daha nice birlikte müzikli günlerimiz olmasını dilerim canım.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri