Neden çıkartmayacakmışım kardeşim

Sevgili Okurlar

Toplumumuzda magandalık katsayısı çok yüksek. Sana ve okumak zahmetinde bulunacak dostlara bir tebessüm göndereyim.Kariyerimin son beş yılında evimi taşımadığım için her hafta Ankaraya gittim geldim. 2012 yılında bir ağustos günü yine Ankara'ya gidiyorum. Otobüste o yıl denetlemekte olduğumuz TRT nin değerli spor spikerlerinden Yalçın Çetin de var. Bir ara Yalçın Çetin'in yerinden biraz da hışımla kalkarak otobüs muavinin de yardımıyla bir iki sıra arkadaki bir koltuğa geçtiğini gördüm.Yemek molası sırasındaki sohbetimizde Yalçın Bey işin esasını anlattı. Yanındaki yolcu o ağustos sıcağında ayakkabılarını çıkararak ayaklarından birini de altına alarak koltuğun üstünde kendi meşrebine göre rahat bir oturuşa geçmiş ( Kemal Tahirin ve Yaşar Kemal'in romanlarındaki kır ve eşkıya hayatı ile ilgili doyumsuz tasvirlerde uzun yolda yorulmuş kişileri "it oturumuna geçti" diye anlatması geldi aklıma.) Neyse dönelim hikayeye. Kibar bir insan olan Yalçın Bey dayanılmaz kokular ortaya çıkınca - keşke ayakkabılarınızı çıkartmasaydınız demiş. Adamın kabararak verdiği cevap şu olmuş.- Neden çıkartmayacakmışım kardeşim ?? !!

İmdiiiiiiii böyle bir zatı muhteremin fermuar sistemi ile arkasındaki ambulansa yol verme olasılığı yüzde kaçtır? Cevaplarınızı en geç üç gün içinde............

Ahmet Emin KUTSAL

1 Yorum

Suna Gülgüden

Suna Gülgüden

18 Eylul 2021
B yle insanlara söyleyecek söz bulsmıyorum. En son model telefonları kullanıp, bu davranışları sürfüren insanlar var. Eğitim, eğitimm!! Başka söz bulamıyorum!

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.