YALNIZLIK BORUSU ÖTÜNCE BASİT YAŞAR İNSAN.

Yalnızları oynuyorum diye şikayet edenler ; fena mı işte?oynamak güzeldir; hele söz konusu yalnızlığınsa seni resmen kendine getirir..

Yalnızlık bir yerde tek kişilik bir komedidir, sadece son perdenin son sahnesi hep trajedi olduğu..

Yalnızlık da aslında bir çeşit hayal ürünüdür, herkese nasip olamaz çünkü insanın kendi yalnızlığıyla oynaması mastürbasyondur başka bir ifadeyle.Tamam çok güzel ,zevkli ama kahpeler hak edemez, şükür biz edebiliyoruz.Gerçekten ediyor muyuz ?bir daha düşünelim, ne kaybederiz düşünmekten?

Yalnızlık borusunun sesini çok  sık duyarız,önemli ve belirleyici olan içimizde hissettiklerimiz ve tepkilerimiz ;lakin böyle oturup sadece seyreder tepki vermezsen o zaman yalnızsın tamamen , hadi kalk da kalabalığın içine karış, belki  kendin için birşeyler yapmak aklına gelir .

Hiçbirimiz yalnız değiliz ;kendimizi adamdan sayıyorsak. Saygın ve hürmet gören bir kişiliğin varsa adamdan sayıldın gitti bile. 

PEKİ YA OKUYAN NERDE?

Meydan konuşanın, 

Sessizlik dinleyenin,

Huzur tarafsız kalanın,

Keyif de yazanın.

“Ey insanoğlu ,“basit yaşa ama basit insan olma .hiçbir insan, hiçbir şey büyüttüğün kadar büyük değil bu dünyada. Kendini aşağılama bu iş başkalarının işi.sen yapma ,bırak aşağılasınlar ki sen de hep büyük kalarak onlara cevap vermiş ol.

Yalın yaşayıp  yalın hissedecek ve seveceksin, süsleyip püslemeye allayıp pullamaya ne gerek ?.Dış görüntüne harcayacağın zamanı içsel sevgine ayır. Aşırı para kazanman da gereksiz,buna göstereceğin çabayı da sevdiklerine ayır.

Basit yaşamanın sırrı önce kendin,sonra insanlıkla bütünleşebilmektir

Mustafa KIRAN. 

04.08.2022

1 Yorum

Suna Gülgüden

Suna Gülgüden

04 Agustos 2022
O zaman ne yapıyoruuuuz, dünyaya seyirci kalmayıp, biz de içinde yer alıyoruz, insanlara karışıyoruzzz! TEBRİKLER!

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri